Jak nalepit vliesovou tapetu?

Práce s vliesovými tapetami je méně náročná než například lepení papírových tapet. Stěny před začátkem nanášení lepidla musí být očištěné, hladké a zbavené výrazných barev - nejlépe bílý nebo jednobarevný světlý povrch. Pro lepení vliesových tapet používejte jen speciální lepidlo, které je součástí balení. Smíchejte 1 sáček lepidla s litrem vody a důkladně promíchejte. Vyčkejte 15 minut a znovu směs zamíchejte. Lepidlo je takto připravené k okamžitému použití.
Lepidlo_na_vliesove_tapety
 

Pro zachování možnosti vrácení do 14 dní bez udání důvodu, je potřeba před přípravou pro lepení (stříhání), tapetu důkladně zkontrolovat .
Jedná se především o správnost vybraného vzoru, velikosti a barevnosti produktu.

Pokud tapeta odpovídá vaši objednávce, postupujte dle návodu uvedeného na roli tapety. Doporučujeme tapetu rozložit na čistém, rovném povrchu, jednotlivé části přiložit k sobě a zkontrolovat návaznost vzoru.

Pokud je opět vše v pořádku, přistupte k samotnému lepení.

Na jakkoliv poškozené tapety (stříháním, od lepidla apod.). Nebude brán zřetel při reklamaci!

  1. Po namíchání speciálního lepidla v doporučeném poměru jej naneste přímo na stěnu – nejlépe tapetovacím válečkem.
  2. Suchou vliesovou tapetu nařežte či nastříhejte dle pokynů výrobce. Přiložte první pruh a tapetu zatlačte na lepidlem natřenou stěnu. 
  3. Případné vzduchové bubliny jednoduše vytlačte hadříkem či houbičkou.
  4. Přesahy u stropu a podlahy zatlačte do rohů a odřízněte.
  5. Další pruhy vliesové tapety lepte k předešlým na dotek – tzn. pruhy se nesmí překrývat.  
  6. V místnosti příliš netopte a vyvarujte se průvanu.
  7. Vliesové tapety lze v budoucnu snadno odstranit, což je jedna z velkých předností tohoto materiálu. Lze je tedy často měnit bez velké námahy. Stěny jsou po stržení staré vliesové tapety ihned připraveny k dalšímu tapetování.