Proč vliesovou tapetu?

Viesové tapety na stěnu vstoupily na trh relativně nedávno a ihned si získaly velkou oblibu zákazníků. V čem jsou vliesové tapety lepší než ty ostatní?

Vyrábějí se z netkaných textilií, lisováním buničitých a syntetických vláken. Na rozdíl od papírových tapet nepohlcují vlhkost, a tudíž jsou pevné a tvarově i rozměrově stabilní. Mezi největší přednost patří bezesporu jejich prodyšnost vzduchu a vodní páry. Nemusíte se tak bát tolik nepříjemné a nebezpečné plísně. Jsou nejen krásnou dekorací, ale i výbornou tepelnou a zvukovou izolací. Rovněž efektně překryjí mikrotrhlinky v omítce. Hodí se téměř do každého interiéru a díky své zdravotní nezávadnosti jsou skvělé i do dětského pokojíku či do ložnice. Nespornou výhodou vliesových tapet je stálost barev, a to i při vystavení přímému slunci.

Zcela jistě oceníte jejich snadnou aplikaci, tzv. lepení za sucha, kdy se lepidlo nanáší přímo na stěnu, nikoliv na tapetu, jako tomu je u papírových tapet. S tím je úzce spojeno i případné odstranění tapety, kdy suchou vliesovou tapetu snadno stáhnete ze stěny bezezbytku. Podrobné informace o lepení vliesových tapet si můžete přečíst zde.

               vlies 2_1

 Pokud ještě váháte, jakou tapetu zvolit, jistě vás přesvědčí široká paleta motivů a nejrůznějších vzorů vliesových tapet. Skutečně je z čeho vybírat.

Zpět do obchodu